Čeština German English
Pension TIP Pokoje a rezervace Fotogalerie Ceník Kontakty Okolí

Aktuality

Volný pokoj

Od 20.7 se uvolnil rodinný pokoj č.3 na 2 noce

Volné termíny na červenec a srpen

pokoj č.1 : 10.8.-? pokoj č.2 : 3.-9.8.,14.8.-? Pokoj č.3 : 20.-22.7.,23.-25.8.,

Nové vybavení zahrady

Bazén 3,6 m, trampolína, klouzačka, houpačky, hrací domek a velké pískoviště na zahradě pro děti.

starší akce >>>

Okolí Pensionu TIP - Ubytování Liberec

Město Liberec poskytuje mnoho způsobů, jak využít volný čas. Ne jen pro jednotlivce, ale i pro celé rodiny a skupiny. V letních dnech je možnost věnovat se turistice, cyklistice a v zimním období je možné volný čas strávit na svazích Ještědu s lyžemi a snowbordem.

Neměli by jste si nechat ujít prohlídku věhlasné botenické zahrady, která je nejstarší a s nejpestřejšími soubory exotických rostlin v České republice. Nezapomente ani na nejstarší ZOO na historickém území Československa, vznikla již r.1919. Je zde možné vidět bílou formu tygra indického, jediný chov v ČR.

Navštívit můžete řadu turisticky atraktivních míst, hrady a zámky Frýdlant v Čechách, Sychrov, Hrubý Rohozec a řadu dalších. Cyklistické stezky Vás zavedou nejen do hor, ale také do lázní Libverda a Kunratice, Českého ráje, k Máchovu jezeru. Stráně Ještědu se v zimě promění v druhý největší lyžařský areál v ČR. Obvzláště rodiny a skupiny ocení návštěvu plaveckého bazénu, nebo odpočinkového centra Babylon.

Jistě si každý z Vás vybere podle chuti a nálady, jak co nejlépe strávit a využít volný čas.

Nejbližší obchodní centrum od našeho pensionu je OC Nisa, vzdáleno 3 min. jízdy autem. V OC Nisa naleznete 160 obchodů, multikino Cinestar Liberec s 8 sály, KFC, MC Donald a několik restaurací.

Možnost stravování v našem okolí je do okruhu 350m ve 4 restauracích.

Zajímavé odkazy:

Městské informační centrum Liberec

Výlety do okolí:

iQLANDIA

To je supermoderní science centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů! Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět ohromujících experimentů a chytré zábavy!

více >>>


Sportovní areál Ještěd

400 metrů od pensionu 4 sedačková lanovka. Oblíbený moderní lyžařský areál Ještěd se nachází poblíž města Liberce, z něhož je dosažitelný i městskou hromadnou dopravou (tramvají č. 3).

více >>>


Zoologická zahrada

Liberecká ZOO jako vůbec nejstarší zahrada na území bývalého Československa vstoupila v roce 2009 do 90. roku své existence. Počátky zookoutku v libereckých Lidových sadech lze zaznamenat už v roce 1904, kdy zde ornitologický spolek vystavěl velkou veřejnou voliéru.

více >>>


Botanická zahrada

Botanická zahrada Liberec je nejstarší v České republice, překročila 115 let věku. Dlouhá historie je dobrým základem pro jakousi spolehlivost kvality. Přechovávání dědictví po minulých zahradnických generacích, ve formě nashromážděných sbírek živých rostlin a leckdy těžce utvářených tradic, ovšem nestačí.

více >>>


Termální lázně Chrastava

■Termální lázně Chrastava jsou veřejné lázně s koupelovými, relaxačními bazény, nepravidelného tvaru, se SLANOU VODOU, hloubka 90 cm. ■Teplota vody:vyšší než 32°C ■Zdroj vody: místní vrt, přísada: mořská sůl. ■Návštěvu lázní NENÍ NUTNÉ předem rezervovat. Přijít lze kdykoliv v PROVOZNÍ DOBĚ.

více >>>


Centrum Babylon Liberec Aquapark

CENTRUM BABYLON je jedinečný kongresový, hotelový a zábavní komplex v centru města Liberce. Zažijte nezapomenutelný den plný zábavy a relaxace. Vzdálenost od Pensionu 4min. autem 11min.tramvají

více >>>


Bobová dráha

Svou délkou 1100 m nejdelší trubkovou bobovou dráhou v České republice. Dráha má jednu spirálu, 13 velkých zatáček a množství dalších menších zatáček a umělých vln. Vzdálenost od Pensionu 10 min. autem

více >>>


Výlet na Ještěd

Ještěd nejvyšší hora Ještědského hřbetu (1012 m.n.m.). Odedávna je považován za jednu z hlavních dominant severních Čech a za symbol města Liberec, rozprostírajícího se pod ním. V roce 1737 byl poprvé na vrcholovém skalisku vztyčen kříž, první z řady křížů na Ještědu.

více >>>


Dinopark

Kromě mnoha robotických i statických modelů dinosaurů je v DinoParku opravdu velmi mnoho atrakcí pro malé i velké. 4D kino – panoramatické promítání původního filmu s mnohými efekty. DinoTrek – stezka pro odvážné děti, kam dospělí nesmějí.

více >>>


Hrady a zámky

Hrad Bezděz, Hrad Grabštejn, Hrad Valdštejn, Trosky, Zámek a hrad Frýdlant, Zámek Hrubá Skála, Zámek Hrubý Rohozec, Zámek Lemberk, Zámek Malá Skála, Zámek Sloup, Zámek Sychrov

více >>>


Český ráj

Český ráj leží padesát kilometrů severovýchodně od Prahy. Geograficky je ohraničen spojnicí Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Hodkovice nad Mohelkou, vrch Kopanina, Železný Brod, Semily, Nová Paka, Jičín, Kopidlno, Sobotka a Dolní Bousov.

více >>>


Severočeské muzeum

Severočeské muzeum v Liberci patří mezi největší muzea v České republice. Založeno bylo v roce 1873 jako uměleckoprůmyslové muzeum a v českých zemích je nejstarším muzeem tohoto typu. Dostupnost : centrum

více >>>


Oblastní galerie Liberec

Oblastní galerie v Liberci je specializovanou sbírkotvornou institucí - muzeem umění - působící v regionu Liberecka. Pečuje o rozsáhlé umělecké sbírky a návštěvníkům nabízí prohlídku tří stálých expozic Dostupnost : centrum

více >>>


Plavecký bazén Liberec

Plavecký bazén je určen pro širokou veřejnost, pro celé rodiny včetně prarodičů, zájmové skupiny, organizaci i mezinárodních závodů, tréninky a soustředění sportovních klubů. Dostopnost : centrum

více >>>


Copyright 2006, www.pensiontip.cz